Erkan Koleji Erkan Sağlık Lisesi Adana Erkan Teknik Lise Erkan Sports Life

Eğitim Anlayışımız

 

Erkan TEMEL LİSESİ,  eğitim-öğretim, yayın, kurs ve dershanecilik deneyimimizi TEMEL LİSE eğitimine yansıtarak MEB programlarına ek olarak, uzmanlık alanımız olan sınav ve başarı odaklı üniversiteye giriş sınavına hazırlık programları uygulanacaktır.

Bu programlar ve çalışmalar, öğrencilerimizin okul dışında herhangi bir ekstra özel ders, kurs ve takviyeye ihtiyaç duyulmasına meydan vermeyecek şekilde hedef odaklı, gereksiz ayrıntılar içinde boğmadan, gereksiz uğraşlarla yıldırmadan, öğrenciyi aktif hale getirip, kendisinin keşfetmesini sağlayacak ve çalıştıracak OKUL+DERSHANE senteziyle, her seviyeden öğrenci başarısını artırmaya yönelik yepyeni ve daha etkin uygulamalar içerecek şekilde tasarlanmıştır.

Aynı zamanda rehberlik etkinlikleriyle;

·         Motivasyon, konsantrasyon, verimli ders çalışma, etkin öğrenme etkin hatırlama, test tekniği, sınav stratejisi, zaman yönetimi, sınav kaygısı, meslek seçimi, üniversite tanıtımı seminerlerini yapmak

·         Altyapısı olmayan öğrencilere konu anlatımlarını daha geniş zamana yayarak dersi kavramaları için ek ders, etüt  programlarıyla gerekli takviyeleri yapmak

·         Soru tiplerini sınavdan önce görmeleri amacıyla sosyal ve kişisel gelişimlerini göz ardı etmeden ödevlendirme yaparak planlamak

·         Ödevlerin kontrol ve değerlendirmesini yapmak suretiyle eksik tarafları belirleyip, giderilmesini sağlamak

·         Sık aralıklarla yapılacak sınavlarla hem performans takibi hem de öğrencilerin sınav deneyimi kazanmalarını sağlamak, soru çözmeyi öğretmekle kalmayıp en kısa yoldan en kısa sürede çözmeyi de öğretmek

·         Velilere yönelik eğitim seminerlerimiz ile veli-öğrenci iletişimini güçlendirerek ev ortamının da öğrenciye destek verici konuma gelmesini sağlamak

·         Öğrencilerimizin hedefleriyle almış oldukları eğitim arasındaki farkı kapatmak ayrıcalıklarımızın en temel unsurlarındandır.

Yılların deneyimi ile yapılandırdığımız eğitim öğretim sisteminin yukarıda ortaya koyduğumuz misyona ne ölçüde hizmet ettiğini görmek üzere sizleri ERKAN TEMEL LİSEmize bekliyoruz.

Eğitim Sistemi

Ayrıntılardan uzak hedef odaklı akademik eğitim sistemimizle temel lise öğrencilerimiz zamanını boşa harcamadan gereksiz uğraşlarla yorulmadan okul ve üniversite hazırlık eğitimini bir arada alarak üniversite ideallerine rahatlıkla ulaşacaktır.

·         Her grup gün sonunda öğretmenlerin gözetiminde  Zorunlu Ders Çalışma saatine katılır.

·         Sınıflar cumartesi günü tüm ana branşlardan ders öğretmenleriyle Soru Çözüm Saatlerine katılır.

Standart Ötesi

Erkan Temel Lisesi, öğrencileri başarıya götürecek eğitim sisteminin her yerde rastlanabilecek, sınıf eksenli standart eğitimin ötesine geçerek her öğrencinin bireysel ihtiyacını ve bilgi birikimini dikkate alan bir eğitim sistemi sunuyor.

Detaylı

Bütün derslerde ayda bir uygulanan, konunun kavrama düzeyini ölçmek için özel olarak hazırlanmış konu kavrama testleriyle ve işlenmiş konuların anlaşılma derecesini ölçmek için hazırlanan ödev kitaplarıyla öğrencinin bilgi düzeyi ölçülüyor.

Kararlı

Düzenli olarak veli-öğrenci-rehberlik uzmanı zirvesi düzenlenerek, öğrencinin performansı masaya yatırılıp üçlü kararlar alınıyor ve alınan kararlar takip ediliyor.