Erkan Koleji Erkan Sağlık Lisesi Adana Erkan Teknik Lise Erkan Sports Life

gunluk zaman cizelgesiZorunlu Ders Çalışma Saatleri

Tüm öğrencilerimiz her gün ders bitiminde o gün işlenen konuların tekrarını yapmak ve aylık verilen ödev kitaplarını çözmek için 2 saat öğretmenleri gözetiminde zorunlu ders çalışma saatlerine katılırlar.

Bu sayede öğrencilerimiz düzenli ders çalışma alışkanlığını kazanıp tüm konuları öğrenerek ilerlerler.

Erkan Temel Lisesi öğrencileri hafta içi her gün ders bitiminden sonra sınıf öğretmenleri gözetiminde kurum tarafından kendilerine verilen aylık işlenen konuları içeren kitapları çözecekler.

Böylelikle günlük konu tekrarlarını yapmış olacaklardır. Zorunlu ders saati çalışmaları için;

• Her ders için performans geliştirme kitapları,
• 2 takım yaprak test + çarşaf testler,

• Bu kaynakları tamamlayan öğrenciler için ekstra soru bankaları verilecektir.

Zorunlu ders çalışma saatlerinde günlük tekrarını yapan öğrenciler konu eksiği bırakmadan bir sonraki güne hazır hale gelecek ve akşamları da özellikle 9-10. sınıf öğrenciler aileleri ve bireysel faaliyetlerine zaman ayırabilecekler. Sınıf öğretmenleri de öğrencilerin yaptığı bu çalışmaları düzenli şekilde tasnifleyip aile ve idareyi haftalık olarak bilgilendirecektir.

Kitap Tarama Saatleri

Erkan Temel Liselerinde okuyan bütün öğrenciler  PERFORMANS GELİŞTİRME KİTAPLARINI çözmekle yükümlüdür. Öğrencilerimizin kitaplarda çözemediği sorular cumartesi günleri öğretmenlerimiz tarafından “Kitap Tarama Saatlerinde” çözülecektir.

Çizgi Altı Zorunlu Dersler

Branş tarama sınavlarında çizgi altında kalan öğrencilerin zorunlu yönlendirildiği takviye derslerdir.