Erkan Koleji Erkan Sağlık Lisesi Adana Erkan Teknik Lise Erkan Sports Life

Yaprak Psikiyatri

13 yıldır Adana'da hizmet veren Yaprak Psikiyatrik ve Psikolojik Danışmanlık, her yeni günün yeni bir başlangıç olduğu inancıyla çalışıyor. Her yaş grubundan bireyin yaşamında karşılaşması mümkün olan sorunlara çözüm getirmeye çalışan kurum, sağlıklı ve bilinçli bir toplum olgusunun yerleşebilmesinin bireylere verilecek olan önemle gerçekleştirilebileceğini hatırlatıyor.

Biz de Özel Erkan Temel Lisesi olarak çözüm ortağımız olan Yaprak Psikiyatrik ve Psikolojik Danışmanlık ile iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Üniversite sınavlarına hazırlanmakta olan gençlerimizde sınav kaygısı, stresle başa çıkma yolları, gelecek endişesi… gibi sıkça görülen problemlerde en doğru çözüm yollarını bulup, öğrencilerimizi en doğru şekilde yönlendirebilmek için birlikte hareket ediyoruz.

Öğrencilerimizin motivasyonlarını arttıracak etkinlikler ve uygulamalar ile derslere daha iyi odaklanabilmelerinde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kaygı ve dikkat ölçme testlerimizle öğrencilerin stres durumlarını gözlemliyor, gerektiği noktalarda destek veriyoruz. YGS ve LYS’ye hazırlanan öğrencilerimizin nefes çalışmaları gibi birçok yöntem ile streslerinden kolayca kurtulmalarını istiyor, sınav anında olası bir gerginlik durumunda güçlü olmalarını ve heyecanlarıyla başa çıkabilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

Yaprak Psikiyatrik ve Psikolojik Danışmanlık ile sadece öğrencilerimize de değil, veli ve öğretmenlerimize de eğitim konusunda karşılaştıkları sorunlarda çözümler üretiyoruz. Özellikle gençlerin motivasyonunu arttırma, onların çalışma isteklerini güdüleme… gibi konularda ebeveyn ve öğretmenlerimize destek oluyoruz. Öğrencilerimizin başarısını arttırabilmek, sınav streslerini yenmelerinde yardımcı olmak için hep birlikte çalışıyoruz. Öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çözüm ortaklarımızla birlikte çocuklarımızı iyi bir geleceğe hazırlamak için iş birliği yapıyoruz.

Yaprak Psikiyatrik ve Psikolojik Danışmanlık işinde uzman, oldukça başarılı isimlerle çalışıyor. Cine 5 TV’de “Yaşamdan Bir Yaprak” adlı kendi programını yapmaya başlayan Psikiyatris Dr. Sabri Yurdakul, aynı zaman da yazmış olduğu “Annemi Nasıl Çıldırttım?”, “Anne Artık Ben Büyüdüm!”, “Çok Çalışarak Sınav Kazanılmaz!”, “Anne-Baba, Bu Kitabı Oku!”, “Öğretmenin El Kitabı” gibi kitaplarla da tanınan bir isim.